Kibice przyszli i zobaczyli wygraną !

Mecz GKS Iskry Szydłowo z Huraganem Pobiedziska, po długiej przerwie oglądali kibice. Iskra wygrała 1 : 0 / 0 : 0 / po bramce z rzutu karnego Łukasza Skwarka, po faulu na Mateuszu Górnym. Łukasz zrobił sobie prezent bo nie jest tajemnicą, że niedługo zostanie ojcem, Gratulacje Łukasz !.

Huragan Pobiedziska na 9. miejscu w tabeli z 40. punktami / 11 – 7 – 11 /i o 3 punkty wyprzedza Iskrę. Ostatnio 2. cenne wygrane, we Wrześni z Victorią i u siebie z Tarnovią.

Iskra gra w kratkę. Raz wygrywa raz przegrywa. Tydzień temu porażka w Gołuchowie więc dzisiaj, ze wsparciem kibiców powinno być zwycięstwo.

Doskonale pamiętamy mecz z Pobiedzisk, z rundy jesiennej, gdzie Iskra do 89. min. przegrywała 1 : 4 a skończyło się remisem 4 : 4.

Dzisiaj zgodnie z regułą – u siebie wygrywamy, wygrana 1 : 0 ale po zaciętym i wyrównanym meczu.

Pierwsza połowa bez sytuacji bramkowych. W 40. min. Kamil Czapla broni ostry strzał po ziemi. Praktycznie jedna akcja godna odnotowania.

Po przerwie Goście mają poprzeczkę w 50. minucie a Iskra odpowiada akcją Łukasz Skwarek – Mateusz Górny. Strzał Mateusza broni na róg bramkarz Gości w 55. min.

Kolejne sytuacje Iskra ma w 62 min. – Mateusz Roszak, w 65. min bramka z rzutu karnego Łukasza Skwarka, w 76. min. Oliwier Dobosz strzał z wolnego w mur i Mateusz Górny w 88. min indywidualnie.

Huragan mógł wyrównać w końcówce. W 88. i 90. min. Kamil Czapla obronił z najwyższym trudem strzały Gości.

Na stadionie w Szydłowie kibice obejrzą jeszcze jeden mecz w tym sezonie. 8. czerwca mecz z Wartą Międzychód. Planowany mecz z Polonią Kępno 17 czerwca nie zostanie rozegrany w Szydłowie ze względu na planowane obchody 50. lecia gminy. Na boisku zamiast piłkarzy zagra zespół Enej. Trwa poszukiwanie stadionu na mecz z Polonią Kępno / stadion powiatowy w Pile nie spełnia wymogów IV ligi /.

Po meczu trenerzy obu zespołów podsumowali wydarzenia na boisku. Trener Huraganu Pobiedziska – Damian Ludwiczak i trener Iskry Szydłowo – Piotr Sochacki. O meczu opowiadał też Oliwier Dobosz.

Zapraszam do posłuchania wywiadów.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, MIKOŁAJCZAK, GÓRNY, COREA / ZIELIŃSKI /, KŁĄCZYŃSKI, SKWAREK, DOBOSZ, ROSZAK / KOŚCIAŃSKI, ŚWIERGIEL, PIETROWSKI, APPIAH / PISULA /.

REZERWOWI: DABROWSKI, MICHOREK, DRZEWIECKI, RAK / Drzewiecki i Michorek z lekkimi urazami/.

1 odpowiedź na Kibice przyszli i zobaczyli wygraną !