Derby w Szydłowie na remis.

8. kolejka Klasy Okręgowej, mecz na szczycie. MKP Powiat Pilski Piła przyjechał do lidera z Szydłowa, miejscowej Iskry z nadzieją na 3 punkty. Po bardzo emocjonującym spotkaniu padł remis 1 : 1 / 1 : 0 /. Mecz oglądała bardzo duża grupa kibiców. Na trybunach wójt gminy Szydłowo – Tobiasz Wiesiołek z córką Dobrawą.

MKP Powiat Pilski Piła , beniaminek z aspiracjami na kolejny, szybki awans, tym razem do V ligi. Prezes Mariusz Cichy robi wszystko, żeby tak właśnie się stało. Pozyskanie bramkostrzelnego Wojciecha Węgrzyna, zmiana na stanowisku trenera. Przemysława Zublewicza zastąpił Maciej Szymański /były zawodnik Iskry Szydłowo /, 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 15. punktów / 5 – 0 – 2 /. Mówiąc krótko – drużyna z Piły z argumentami na dobry wynik w Szydłowie.

GKS Iskra Szydłowo, lider z kompletem punktów, własne boisko i raczej kadrowo mocniejsza od Gości. W roli faworyta. Potrzebna dobra taktyka, wyłączenie z gry Węgrzyna no i dobra skuteczność powinny wystarczyć.

Oba zespoły nie grały w środę w 1/8 Pucharu Polski. MKP odpadł wcześniej, przegrywając w Damasławku a Iskra nie grała bo na mecz do Szydłowa nie dojechał właśnie Sokół Damasławek.

Bardzo dobry początek. Już w 6. min. bramkę na 1 : 0 w zamieszaniu podbramkowym strzela dla Iskry Adrian Mikołajczak. Jest dobrze. Mamy jeszcze 2. sytuacje na zdobycie kolejnej bramki. W 8. min. Bartek Papaj nieczysto trafia w piłkę w dogodnej sytuacji. W 38. min. po strzale Papaja broni bramkarz a dobitka Jakuba Raka minimalnie obok słupka.

Goście spokojnie i z respektem. W 11. min strzał głową nad poprzeczką.

Po przerwie mamy ponownie dwie sytuacje bramkowe. W 58. min. Adrian Mikołajczak minimalnie obok głową a w 65. min. akcja Bartek Papaj – Jakub Rak i min. strzał obok. U mnie w notatkach te dwie akcje z wykrzyknikiem.

66 min. , zamieszanie w naszym polu karnym i sędzia dyktuje rzut karny dla MKP. Do piłki podchodzi – uwaga – bramkarz MKP i pewnie strzela na 1 : 1.

W 73. min. broni Artur Dabrowski. Artur dzisiaj zagrał naprawdę bardzo dobry mecz. Ten mecz powinien podbudować go psychicznie. Artur ma dopiero 17 lat i robi ciągle postępy.

W 74. i 76. min. Adrian Mikołajczak nieskuteczny w bardzo dobrych sytuacjach.

Ostatnie 15 min. to gra na naszej połowie i wybijanie piłki. To może dziwić bo Iskra drugie połowy zazwyczaj miała lepsze i kondycyjnie nie miała problemów. Na pewno duży wpływ na grę w drugiej połowie miał fakt, że z powodu kontuzji boisko opuścił Roman Michorek i Bartek Papaj a z kontuzją grał Łukasz Skwarek.

Dalej jesteśmy drużyną niepokonaną z 7. zwycięstwami i jednym remisem prowadzimy w ligowej tabeli. MKP Powiat Pilski Piła zaczyna grać co raz lepiej i na pewno jest to zasługa trenera Macieja Szymańskiego i dokonanych wzmocnień.

Po meczu poprosiłem o opinię Prezesa GKS Iskry Szydłowo – Rafała Szczanowicza ” Mecz ogólnie ciężki do oceny i chyba ogólnie słaby w naszym wykonaniu. 60 minut pod kontrolą, dużo sytuacji bramkowych z naszej strony no ale sytuacje nie grają tylko bramki a tych z naszej strony tylko jedna a sytuacji dużo. Chyba w przerwie zimowej nastąpi konieczność pozyskania napastnika, żeby sytuacje wypracowywane przez zespół nie szły na marne. Ostatnie 30 min. to już przewaga MKP Powiat Pilski, który chyba zdecydowanie lepiej kondycyjnie wytrzymał ten mecz. Dużo sytuacji Gości, z naszej strony rozpaczliwa obrona. Ostatecznie remis, który pokazuje, że kilka rzeczy musimy zmienić jeżeli chcemy być w czołówce ligi. Martwi mnie fakt, bo kadrowo nasz zespół jest mocniejszy niż np. nasz dzisiejszy przeciwnik no ale gra się na boisku a nie na papierze. Mecz szczęśliwie zremisowany. Teraz musimy wyciągnąć wnioski i grać dalej. Gratulacje i wyrazy szacunku dla MKP. Moim zdaniem drużyna MKP wyrasta na głównego kandydata do awansu. Prezes Mariusz Cichy robi bardzo dobrą robotę jeżeli chodzi o budowanie drużyny. Od B – Klasy do okręgówki ciągle się rozwija i wzmacnia zespół wartościowymi zawodnikami. Nic tylko brać przykład. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam “.

Rewanż już na wiosną w Pile.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: DĄBROWSKI, MIKOŁAJCZAK, MICHOREK / JAGODZINSKI /, KŁĄCZYŃSKI, SKWAREK, MARTENKA / CZ.K. za 2 x żółta w 90 min. , KOWALSKI / SIATKOWSKI /, PAPAJ / KAMIŃSKI /, NOWAK, GAŁECKI, RAK / BRODAWKA /.

REZERWOWI: ZIELONKA, ANDRZEJEWSKI, ROICKI, KUREK.

Jerzy Siwiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na Derby w Szydłowie na remis.

1. Obiektywny pisze:

Mecz na pewno wzbudził duże zainteresowanie. Iskra , faworyt zawiodła za to MKP zagrał z zaangażowaniem i sercem. Gryźli przysłowiową trawę. Druga część drugiej połowy to już dominacja Polaków. Niewiele brakowało żeby Iskra doznała porażki. Niestety nie radził sobie zupełnie sędzia. Niby doświadczony a popełnił kilka rażących błędów. Słychać było głosy że niestety był stronniczy. Gospodarze zmęczeni i niestety bez formy. Bardzo dobrze bronił młody bramkarz Iskry i uratował Gospodarzy w wielu sytuacjach. Bardzo dobrze na obronie Kłączynski. Słabo Papaj i Skwarek niestety. Nie widoczny na szczęście dla Iskry przereklamowany Węgrzyn. Fajne zachowanie prezesa Iskry ,który pochwalił przyjezdnych. Gratulacje dla obu drużyn.

2. Obiektywny pisze:

Dominacja Pilaków nie Polaków.

3. Szydlowotomy pisze:

Jako kibic Szydłowa jestem zażenowany postawą, arogancją redaktora Siwca. Trochę pokory! Niestety gra naszego zespołu w drugiej połowie prosi się o krytykę. Mamy szczęście ze drużyna z Piły nie wygrała, a to tylko i wyłącznie dzięki Dąbrowskiemu. Skwarek słabiutko, Martenka na ławkę, Galecki tylko laga. Nie gramy piłką praktycznie. Wiele musi się zmienić, bo jak widać mieliśmy dużo szczęścia w poprzednich meczach.

4. Rafał pisze:

Kolego szydlowo dziekuje Panu Jurkowi za tyle lat ciężkiej reporterki od B klasy do 4 ligi mecz słabszy ale trudno jedzie babka nastepny będzie lepszt inni muszą my możemy pamietaj