Wygrana rodziła się w bólach.

Fortuna Wieleń – GKS Iskra Szydłowo 1 : 3 / 1 : 1 /. Wygrana przyszła po ciężkim meczu, w którym do przerwy pachniało niespodzianką. Po przerwie strzelamy dwie bramki i wygrywamy 7. mecz z rzędu. Należy pochwalić ambitną postawę Gospodarzy.

Wieleń – gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie pilskim. Siedziba gminy to Wieleń. Około 12 500 osób. 55 km. od Szydłowa.

Fortuna Wieleń na 12. pozycji w tabeli z 5. punktami / 1 – 2 – 3 /, groźny zespół u siebie. Uwaga, w Pucharze Polski / 1/ 16 / Fortuna wyeliminowała Sokoła Szamocin.

GKS Iskra Szydłowo, faworyt, lider z kompletem zwycięstw. Faworyt wygrał ale zwycięstwo nie przyszło łatwo. W pierwszej połowie powinniśmy strzelić chociaż ze 3 bramki ale zabrakło skuteczności. Duża przewaga na początku, zmarnowane okazje, kontuzja bramkarza, gol Bartosza Gałeckiego w 20. min. / Strzał Romana Michorka z ostrego kąta Bartek zmienił piętą tor lotu piłki / i wyrównanie po indywidualnej akcji zawodnika Gospodarzy w 34 min. Dobrze, ze na mecz dojechał Artur Dąbrowski, nasz drugi bramkarz, ciągle nie w pełni wyleczony ale bardzo się dzisiaj przydał. Artura na mecz przywiózł ojciec prosto ze szkoły.

Po przerwie gra toczyła się na połowie Fortuny, w efekcie dwie bramki. Na 1 : 2 strzelił Jakub Rak po asyście Adriana Mikołajczaka w 54. min. a na 1 : 3 podwyższył w 75. min. Bartek Papaj po pięknej, dwójkowej akcji z Łukaszem Skwarkiem. Łukasz pociągnął po lewej, zagrał do Bartka na wolne pole a Bartek w pełnym biegu strzelił w długi róg. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Bartek bardzo chciał się pokazać. Grał na swoim terenie i mimo nieprzychylnych komentarzy z trybun zachował się jak profesjonalista. Nic dziwnego, teraz gra dla Iskry.

Gospodarze groźnie kontrowali. 2 razy groźnie strzelali na naszą bramkę. Brawa bo grali do końcowego gwizdka o poprawę rezultatu.

Trener Cezary Krukowski po meczu: ” Trudny mecz. Dużo sytuacji ale nic nie chciało wpaść. Poprzeczka, Słupek / Mikołajczak /, główka Huberta Martenki, minimalnie niecelny strzał Romana Michorka, kontuzja Zachariusza Zielonki. Wiadomo, ze utrzymanie serii zwycięstw nie jest łatwe i że słabszy mecz się może zdarzyć. Mam nadzieję, że ten słabszy mecz był właśnie dzisiaj a za tydzień powalczymy z MKP o wygraną”.

Już w środę, 27. września o godz. 16.30 w Szydłowie, w 1/8. Pucharu Polski Iskra powinna zagrać zagrać z Sokołem Damasławek. Na ten moment wszystko zgodnie z planem ale nieoficjalnie mówi się, że Sokół na mecz nie przyjedzie / braki kadrowe /.

Za tydzień ważny mecz z MKP Powiat Piła. Mecz w Szydłowie. Zapraszamy.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: ZIELONKA / DĄBROWSKI /, KŁĄCZYŃSKI, MIKOŁAJCZAK, GAŁECKI / KAMIŃSKI /, RAK/ HEJAK /, MARTENKA, NOWAK / KUREK /, MICHOREK / BRODAWKA /, SKWAREK, SIATKOWSKI / KOWALSKI /, PAPAJ.

REZERWOWI: ANDRZEJEWSKI.

5 odpowiedzi na Wygrana rodziła się w bólach.

1. Szydłowianin pisze:

Wiadomo że slabszy moment musi się pojawić. Pełna zgoda z trenerem. Chwila prawdy za tydzień z przereklamowaną drużyną Piły. Iskra powinna wziąć przykład z małego Stróżewa, które wczoraj brawurowo położyło na deski inną drużynę z Piły. Pełna mobilizacja, indywidualna opieka ich strzelca i powinno być dobrze. Powodzenia Iskra.

• Pilanin pisze:

Ty masz zryty łeb cepie a kto w tym Stróżewie jest że Stróżewa idąc dalej kto w Iskrze Szydłowo jest z Szydłowa mam nadzieję że za tydzień Wojciech Węgrzyn wpakuje wam hattricka

2. XYZet pisze:

Zaglądam na stronę Iskry, czytam komentarze i nie wierze. Pilanin obraża kibica z Szydłowa chociaż w jego komentarzu nie znalazłem nic obraźliwego. Moim zdaniem admin powinien usuwać takie wyzywające komentarze. Znowu wraca temat swoich. W Szydłowie naliczyłem 8 lub 9 w kadrze, która jest na stronie. Na koniec temat Węgrzyna. Moim zdaniem ale nie tylko to chłopak bez ambicji. Miał szansę rozwijać się w IV lidze ale wybrał kasę w lidze okręgowej. O czym to świadczy. Gdyby poszedł do B lub A – klasy to pewnie by strzelał po 5 bramek w meczu. Żałosne i z drugiej strony szkoda chłopaka. No ale to jego sprawa. Apeluję o nie obrażanie innych. Niech wygra lepszy.

• Pszczola pisze:

Przypomnij sobie ile kasy Iskra wpakowała zawodnikom do kieszeni przez 10 ostatnich lat i ile pakuje teraz tym, którzy w Szydłowie zostali. Zapytajcie ile naprawdę w Szydlowie pakowali trenerom zaczynajac od Kowalskiego. Dlaczego Iskra wycofała się z rozgrywek czwartoligowych? Bo Wójt tupnął noga i zapowiedział koniec finansowania. Przewalili tyle kasy, a grają na glinie i suchym polu uzbrojonym w gazociąg bez oświetlenia, tablicy, toalet dla kibiców.