Finał Pucharu Polski dla Lubuszanina.

Lubuszanin Trzcianka pokonał w finale Pucharu Polski na szczeblu OZPN Piła Iskrę Szydłowo 3 : 0 / 2 : 0 /. Nasz zespół musiał uznać wyższość sąsiada z za miedzy ale po walce i momentami naprawdę dobrej grze. Kolegom z “Lubu” serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w lidze i dalej w pucharze.

Przed meczem wszyscy stawiali na Lubuszanina. Wiadomo, niespodzianki się zdarzają i na taką liczyli kibice z Szydłowa na czele z obecnym na meczu Wójtem Gminy Szydłowo – Tobiaszem Wiesiołkiem i Radną Gminy, Przewodniczącą Komisji Oświaty i Spraw Społecznych – Panią Katarzyna Miernowską. Wierzył też prezes Iskry Szydłowo – Rafał Szczanowicz.

Burmistrz Trzcianki – Krzysztof Jaworski, jego zastępca – Dominika Wiśniewska, prezes Lubuszanina – Krzysztof Buller wierzyli w zwycięstwo swojej drużyny.

Na trybunach wielu znakomitych gości. Prezesi klubów okręgu pilskiego, działacze z Poznania no i około 1000 – 1200 kibiców z regionu. Słowem, świetna oprawa i święto piłki. Zapraszam do posłuchania wywiadu z Prezesem OZPN Piła – Adamem Lubońskim.

W pierwszej połowie ładny, szybki mecz. Swoje szanse miała jedna i druga drużyna ale zdecydowały dwa stałe fragmenty gry. Najpierw rzut wolny w 31 minucie z około 30 – 35 m., znakomite uderzenie Barabasza z wiatrem i 1 : 0 dla Lubuszanina. Ten sam zawodnik wykorzystał rzut wolny w 42 min. strzelając w długi róg z lewej strony pola karnego.

Po przerwie Lubuszanin kontrolował grę a Iskra ambitnie dążyła do strzelenia kontaktowej bramki. Swoje szanse mieli najpierw Ratajczak i później Wawszczak w 70 min.. Ten pierwszy nie trafił w piłkę w polu karnym a strzał Michała był minimalnie niecelny.

W 90 min. kontra “Lubu” i 3 : 0 po strzale z ostrego kąta w długi róg bramki. Strzelcem gola Łuczak. W doliczonym czasie gry powinniśmy strzelić honorowego gola ale piłka została wybita z linii bramkowej.

Przegrywamy 3 : 0 ale bijemy brawo naszej drużynie za postawę i za walkę do końca. Zespołowi Lubuszanina jeszcze raz gratulujemy i życzymy sukcesów na przyszłość.

Teraz skupiamy się na lidze i na sobotnim meczu z Winogradami. Puchar już za rok. W tej edycji wystartowało 55 zespołów i zajęcie drugiej lokaty jest naprawdę wielkim sukcesem małego Szydłowa.

Zapraszam do posłuchania wywiadu z Wójtem Gminy Szydłowo – Tobiaszem Wiesiołkiem.

ISKRA SZYDŁOWO: NAJDEK, DOLNY, KOTIUSZKO, BRODA, SKWAREK, ALTAIR / FORYŚ /, KŁĄCZYŃSKI, POLAK, RATAJCZAK / PAŃCZYSZYN /, URBAŃSKI / BUŁYK /, WAWSZCZAK.

REZERWOWI: KOWALSKI, MAKUCKI, HEJAK.

FILMY NAGRANE TELEFONEM – PRZEPRASZAM ZA JAKOŚĆ.