Iskra wróciła na fotel lidera !

W pięknym stylu Iskra Szydłowo wróciła na fotel lidera, wygrywając efektownie i bezdyskusyjnie ze Spartą Złotów 4 : 0 / 2 : 0 /na jej boisku w Wielką Sobotę. Tym zwycięstwem zawodnicy Iskry zrobili sobie, kibicom i włodarzom klubu piękny, Wielkanocny prezent. Brawo!.

Czasy, kiedy to Iskra Szydłowo toczyła zawzięte boje z drużyną Sparty na razie minęły. Drużyna Sparty przeżywa od jakiegoś czasu zniżkę formy i z naszą drużyną nie może nawiązać równorzędnej walki. Pewnie w Lidze Okręgowej Sparta się utrzyma. 11 miejsce i 24 punkty powinno wystarczyć. Tego kolegom ze Złotowa życzymy, tym bardziej, że mają piękne, piłkarskie tradycje a jeszcze niedawno 4. zawodników tej drużyny grało z dobrym skutkiem w IV Lidze w Szydłowie / Turkowiak, Wojciechowski, Pińkowski i Fertikowski /. Dzisiaj trójka z nich w składzie Sparty ale to już nie ta sama forma / Fertikowski Śmiłowo i też nie gra – kontuzja /.

Iskra Szydłowo nie zwalnia tempa. Kolejne, wysokie zwycięstwo i powrót na pozycję lidera, gdyż dotychczasowy lider – Wełna Skoki uległa 0 : 4 Sparcie Oborniki u siebie.

Cały mecz nasza drużyna miała wyraźną przewagę. Gospodarze rzadko przekraczali naszą połowę. Praktycznie przez całe spotkanie nie stworzyli sytuacji bramkowej. Nasz bramkarz – Damian Schaefer był praktycznie bezrobotny.

Pierwsza bramka w 34 min. po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Błażeja Forysia i główce / dobitce / Łukasza Brody.

W 41 min. Altair z autu wrzucił piłkę na głowę Michała Wawszczaka a Michał głową nie dał szans bramkarzowi Sparty. Do przerwy 2 : 0.

47 min. i ewidentny rzut karny po faulu na Forysiu. Strzela Łukasz Skwarek, bramkarz ma piłkę na rękach ale strzał był na tyle mocny, ze po odbiciu od słupka piłka wpada do siatki. Mamy 3 : 0 i cały czas gramy na połowie gospodarzy.

88 MIN. TO NAJŁADNIEJSZA AKCJA MECZU. BŁAŻEJ HEJAK INDYWIDUALNIE PO LEWEJ STRONIE, MOCNE DOŚRODKOWANIE W POLE KARNE A NABIEGAJĄCY MARCIN URBAŃSKI GŁOWĄ STRZELA NIE DO OBRONY !!!. Jest 4 : 0 i pewna wygrana.

Od 70 min. Sparta w “10” po dwóch żółtych kartkach Mateusza Chudzyńskiego.

Mecz oglądała żona trenera Piotra Sochackiego – Marta z córką Nicole i synem Jakubem. Opuszczali stadion uśmiechnięci i z głowami do góry. Serdeczne gratulacje dla całej rodzinki.

W środę gramy w Pile w Finale Pucharu Polski z Lubuszaninem Trzcianka – liderem Wielkopolskiej IV Ligi. Stadion na Żeromskiego, godzina 17.00 zapraszamy !.

UWAGA: Zawodnicy trampkarza, młodzika i orlika Iskry Szydłowo przychodzą na mecz w klubowych dresach.

ISKRA SZYDŁOWO: SCHAEFER, BRODA, DOLNY, FORYŚ / URBAŃSKI /, POLAK / PAŃCZYSZYN /, KŁĄCZYŃSKI, SKWAREK / RATAJCZAK /, WAWSZCZAK / HEJAK /, WALKOWIAK, ALTAIR, BUŁYK.

REZERWOWI: NAJDEK, MAKUCKI, KOTIUSZKO.