Iskra startuje z przygotowaniami.

Dzisiaj /poniedziałek 22. stycznia /GKS Iskra Szydłowo na orliku w Kotuniu rozpoczęła przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2023/24. Na dzisiejszym, pierwszym treningu, trener Cezary Krukowski miał do dyspozycji 20 zawodników.

Na początku najważniejsza informacja. Po pół roku przerwy od piłki, problemach zdrowotnych wraca do zespołu Dominik Drzewiecki, dla kolegów “Drzewko”. Nikomu nie trzeba tłumaczyć jakie to ma znaczenie dla naszego zespołu i jak skutecznym zawodnikiem jest Drzewiecki. Dominik grał w Iskrze w sezonach 21/22 i 22/23 i strzelał bramki na zawołanie. Razem z Mateuszem Górnym zdobywali większość bramek i nazywani byli “Strzelbami “. Decyzję o powrocie do gry w Iskrze tłumaczy w ten sposób:

” Grałem w wielu klubach ale atmosfera w klubie, ludzie zajmujący się piłką w Szydłowie na czele z prezesem Rafałem Szczanowiczem i jego ojcem Panem Mieczysławem, dotrzymywanie słowa, te rzeczy przeważyły, mimo tego, że na brak ofert nie mogłem narzekać. Myślę też, że w sezonie 22/23, gdzie przez kontuzje grałem mało i nie dałem zespołowi oczekiwanych bramek, to też zdecydowało bo teraz zamierzam “Zadośćuczynić” i “Spłacić dług” wobec klubu” – mówi mi trochę żartobliwie Dominik w rozmowie telefonicznej. 

Druga ważna wiadomość to taka, że z gry w Iskrze zrezygnował Bartosz Papaj. Sprawy związane ze zmianą przez Bartka pracy i niemożliwość pogodzenia tego z grą i treningami. To czy Bartek zagra dla innego klubu w tej rundzie zależy od dogadania się klubów odnośnie warunków transferu. Sprawa w toku.

Taka sama sytuacja z Adrianem Jagodzinskim. Adrian też zgłosił chęć odejścia. Przyczyny te same.

Przygotowania prowadzone będą na obiektach typu orlik / Kotuń, Piła /, stadion a bardziej bieżnia na Okrzei w Pile no i w hali.

Trener Krukowski wraz ze swoim grającym asystentem Romanem Michorkiem zaplanowali 6 sparingów i tak:

3. lutego z KP Piła w Wągrowcu o 11.30;

10. lutego z Orłem Wałcz w Wałczu o 13.00;

17. lutego z Łobzonką Wyrzysk w Wągrowcu o 12.00;

24. lutego z Polonią Jastrowie w Wałczu o 16.00;

2. marca ze Spartą Oborniki w Obornikach lub w Wągrowcu / zależy od stanu boisk / 11.30;

9.marca z Leśnikiem Margonin – miejsce i godzina do ustalenia.

Start rundy wiosennej Klasy Okręgowej zaplanowano na 16/17 marca. Iskra zagra na wyjeździe z Iskrą Krajenka.

Dla przypomnienia, po rundzie jesiennej GKS Iskra Szydłowo zajmuje 2. lokatę w tabeli za Sokołem Szamocin, który ma zaległy mecz ze Spartą Złotów. Oba zespoły po 38 punktów.

Zadanie i cel jest jeden. Gramy o awans do V. Ligi.

                                                                                                          Jerzy Siwiec

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na Iskra startuje z przygotowaniami.

 1. Marcin pisze:

  Z Drzewieckim to super wiadomość. Chłopak ma smykałkę do strzelania bramek. Powinien być poważnym wzmocnieniem. Wygląda na to, że Iskra poważnie myśli o powrocie do wyższej ligi. Podejrzewam, że dużo będzie zależeć od wyników wyborów samorządowych. Prosportowa, piłkarska ekipa może pomóc zwiększając kasę na piłkę. Osobiście nie znam poglądów Pana Marca. Znamy poglądy Pana Wiesiołka. Czas pokaże. Szkoda Papaja i Jagody. Na koniec uważam, że 5 liga na wyciągnięcie ręki. Być może za jakiś czas Iskra wróci do 4 ligi co byłoby rzeczą naturalną. Powodzenia dla całego klubu. Marcin z Niemiec ale do niedawna mieszkaniec gminy.

 2. Sokół Szamocin pisze:

  Poprawcie tabele nie oszukujcie ludzi jesteście na drugim miejscu bo przegraliście z Szamocinem 3:2 więc po co kłamać

  • Jerzy Siwiec pisze:

   Jesteście na 1szym miejscu, macie mecz zaległy. To prawda. Gratulacje. Niestety strona była tworzona kilkanaście lat temu i to system sam ustala kolejność w tabeli. Pozdrawiam Jerzy Siwiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.