Koniec rundy i thriller w Rosku !

Noteć Rosko – GKS Iskra Szydłowo 3 : 3 / 0 : 1 / po meczu, w którym Iskra 3 razy wychodziła na prowadzenie i 3 razy Gospodarze potrafili doprowadzić do remisu. Koniec rundy jesiennej, pozycja wicelidera, 38 punktów, 12 zwycięstw, 2 remisy i jedna porażka. Oceńcie sami – wynik dobry czy zły ?.

Rosko – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, około 60 km. od Szydłowa,Rosko zamieszkuje około 1300 osób.

Noteć Rosko na 6. miejscu z 23. punktami / 7 – 2 – 5 /.  Ostatnio remis w Gulczu a jeszcze wcześniej dwie porażki – z Notecią Dziembowo u siebie i w Wapnie z miejscową Unią.

Iskra dalej na pozycji wicelidera z 37. punktami / 12 – 1 – 1 /, podbudowana wygraną z GLKS Wysoka.

Dzisiaj w Rosku ciężkie, mokre boisko, ślisko, dużo przypadku, dużo upadków i błędów. Do tego zmieniający się wynik. 3 razy prowadzimy i 3 razy Noteć doprowadza do remisu.

0 : 1 W 26. min. Łukasz Skwarek daje nam prowadzenie po akcji i podaniu Jakuba Raka.

Po przerwie, w 50. min. Noteć wyrównuje na 1 : 1 po strzale w długi róg z lewej strony.

1 : 2 w 60. min. Jakub Rak wykorzystuje błąd w obronie.

2 : 2 w 64. min. Gospodarze ponownie wyrównują po rzucie rożnym i strzale głową.

Przy wyniku 2 : 2 w 82. min. Gospodarze mają rzut karny po zagraniu ręką w polu karnym ale mocny strzał trafia w w poprzeczkę. Dwie minuty później to Iskra ma rzut karny za faul na Jakubie Raku. Roman Michorek, który pojawił się na boisku w 46.min. pewnie egzekwuje “11” i to my prowadzimy jednym golem. Do końca 6 minut i doliczone 4.

Prawdziwy thriller dla kibiców.

W 90 + 1 Gospodarze wyrównują na 3 : 3. Rzut wolny, broni nasz bramkarz ale odbitą piłkę jeden z dwóch nieobstawionych zawodników Noteci umieszcza w naszej bramce.

Były jeszcze słupki z obu stron i wybijanie piłki z linii bramkowej. Działo się.

Remis 3 : 3 i koniec meczu. Wśród naszych kibiców niedosyt. Powinno być zwycięstwo a kończymy remisem. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że drużyna Noteci Rosko zaimponowała ambicją i wolą walki. Nie odpuszczali do końca, grali prosta piłkę. Każdy rzut wolny to wrzutka na aferę i na tym śliskim boisku liczenie na szczęście. Kilka razy było blisko.

Iskra w pierwszej połowie powinna strzelić jeszcze dwie bramki ale Rak strzela w słupek w 31. min.  i w 44. min. nie trafia w piłkę w polu karnym po idealnym dograniu Łukasza Skwarka.

Początek rundy doskonały. Wysokie wygrane, świetna gra. Końcówka to już gorzej. Nieznaczne, wymęczone wygrane w stosunku 1 : 0  i dzisiaj remis. Zmęczenie ?, kontuzje ? inne przyczyny. Na podsumowanie przyjdzie czas. Ogólnie sportowy wynik bardzo dobry.Wicelider i bardzo korzystny wynik. Mogło być lepiej ale nie przesadzajmy.

Do zobaczenia na wiosnę. Przed nami 4 miesiące przerwy w rozgrywkach. Początek rundy rewanżowej zaplanowano na 16/17 marca 2024 roku.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: ZIELONKA, MIKOŁAJCZAK, KŁĄCZYŃSKI, GAŁECKI, MARTENKA, HEJAK / MICHOREK /, NOWAK, SIATKOWSKI / JAGODZINSKI /, KOWALSKI / KAMIŃSKI /, SKWAREK, RAK / ROICKI /.

REZERWOWI: ANDRZEJEWSKI, PAPAJ, BRODAWKA, KUREK. Nie zagrał chory Artur Dąbrowski.

Jerzy Siwiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Koniec rundy i thriller w Rosku !

1. Sabik855 pisze:

Szkoda, że nie mogłem być. Musi boleć, że wygrana była blisko a wyszedł remis. Ale mogła być i porażka gdyby Noteć strzeliła karnego. Taka piłka. Wiadomo, ze każda drużyna motywuje się podwójnie na mecz z Iskrą, która długo grała w IV lidze. Jutrzejszy mecz Sparty i Sokoła praktycznie już niczego nie zmieni w układzie tabeli. Iskra z Cezarym Krukowskim zrobiła dobrą robotę. Na wiosnę będzie jeszcze lepiej tylko musi być solidne przygotowanie w zimie. Kondycja to podstawa, techniki ciężko nauczyć w tym wieku no chyba , ze mówimy o młodzieży. Brawa i gratulacje dla całego klubu. Sebastian