Niegościnne Mieścisko.

Sokół Mieścisko – GKS Iskra Szydłowo w 20. kolejce Red Box Klasy Okręgowej. Sokół nieoczekiwanie ale zasłużenie wygrywa 2 : 0 / 0 : 0 /a wygrana Gospodarzy mogła być jeszcze wyższa. Zawiedzeni kibice Iskry, mnóstwo niecenzuralnych komentarzy. Popsute humory na weekend.

Mieścisko – miasto w Polsce położone w województwie wielkopolskim, w powiecie wągrowieckim. Leży nad rzeką Wełną. Mieścisko uzyskało lokację miejską 24 czerwca 1474. Około 80 km. od Szydłowa i blisko 2500 mieszkańców.

Sokół Mieścisko na 11. miejscu w tabeli z 24. punktami / 8 – 0 – 11 /. Ostatnio spektakularne zwycięstwo na wyjeździe z Rożnovią 6 : 1 a jeszcze wcześniej u siebie 4 : 1 z Orłem Gulcz. Słowem bardzo mocny przeciwnik.

Iskra też wygrywa. Tydzień temu 5 : 0 u siebie z Orłem Gulcz. Iskra gra o awans i każdy mecz tak samo ważny. Dzisiaj podobnie. Pojechaliśmy do Mieściska po 3 punkty.

Nie dość, że nie przywozimy choćby punktu to przegrywamy w fatalnym stylu. Kibice z Mieściska przed meczem remis brali w ciemno. Jeszcze po pierwszej połowie byli zdania, że w drugiej połowie ich drużyna ten mecz przegra. Stało się inaczej. Ich gracze sprawili im miłą niespodziankę i zasłużenie zabrali nam 3 punkty. Trzeba zauważyć, że na wiosnę zespół Sokoła gra jak z nut. Iskra na pewno obniżyła loty. Na pewno forma z jesieni gdzieś prysła. Trener Cezary Krukowski musi coś z tym zrobić. Taki wynik nie przystoi Iskrze.

Pierwszy gol w 55 min. po strzale głową z rzutu rożnego. 1 : 0 dla Sokoła ale dużo czasu do końca.

W 65. min. Łukasz Skwarek indywidualnie po prawej stronie dośrodkowuje ostro w pole karne, bramkarz wybija pod nogi Jakuba Raka ale ten za długo się składał i został zablokowany z paru metrów. To była jedyna nasza sytuacja bramkowa w drugiej połowie. Zamiast 1 : 1 dalej niekorzystny wynik i co raz lepsza gra Gospodarzy. Iskra głową w mur.

Dość powiedzieć, że w drugiej połowie zapisałem 5 znakomitych sytuacji Sokoła, w tym bramka na 2 : 0 w 73. min. po stracie piłki i kontrze trzech na jednego.

W całym meczu Iskra nie oddała ani jednego, celnego strzału na bramkę rywali.

W pierwszej połowie była nadziej ana dobry wynik ale świetne sytuacje marnowali nasi, młodzi napastnicy zwlekając z decyzją o strzale w polu karnym.

Za tydzień wyjazd do Damasławka i też łatwo nie będzie.

Trener Cezary Krukowski po meczu: ” Szkoda straconych punktów. Można powiedzieć, że nasza gra posypała się po stracie bramki z rzutu rożnego. Chcieliśmy szybko odrobić straty, odsłoniliśmy tyły narażając się na kontrę, do tego z powodu kontuzji musiał zejść Bartek Gałecki osłabiając obronę. Do tego niestabilna forma naszych młodych napastników, niewykorzystane sytuacje. Nie chcę się tłumaczyć ani nikogo obwiniać. Zawsze po porażce winę bierze na siebie trener. Na pewno musimy poprawić frekwencje na treningach i to od zaraz”.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: DĄBROWSKI, MIKOŁAJCZAK, KŁĄCZYŃSKI, GAŁECKI / JAGODZINSKI /, MARTENKA, NOWAK, MICHOREK, BRODAWKA / WOJDYŁO /, SKWAREK, RAK / KOWALSKI /, GABRYSIAK / KAMIŃSKI /.

REZERWOWI: ZIELONKA.

Jerzy Siwiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.