Wygrana w pierwszym sparingu.

Pogoń Łabiszyn, drużyna, która awansowała do kujawsko – pomorskiej IV ligi była dzisiaj w Starej Łubiance sparingpartnerem GKS Iskra Szydłowo na początku przygotowań do nowego sezonu. Po dobrej grze Iskra wygrała 3 : 2 / 1 : 1 / po dwóch bramkach Mateusza Górnego i jednej zawodnika testowanego.

Zdaniem wielu obserwatorów był to dobry test mecz. Na pewno z gry i stworzonych sytuacji to nasz zespól mógł strzelić jeszcze 3 – 4 bramki ale zabrakło skuteczności no i spory wpływ miało nierówne boisko. Do tego niewykorzystany rzut karny.

Goście objęli prowadzenie w 38 min. po indywidualnej akcji i strzale w długi róg. Odpowiedział, jak przystało na króla strzelców poprzedniego sezonu IV ligi – Mateusz Górny w 38 min. po strzale głową i akcji Łukasza Skwarka.

W 51 min. rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Kłaczyński po faulu na zawodniku testowanym.

Goście ponownie objęli prowadzenie w 62 min. po ładnym strzale z 16 m. ale ponownie odpowiedział Mateusz w 70 min.

W 83 min. gola na 3 : 2 zdobył dla Iskry zawodnik testowany.

“Dobrze to wygląda “- mówił w trakcie sparingu trener Iskry Damian Łukasik, który z ławki podpowiadał i udzielał merytorycznych wskazówek, szczególnie młodym zawodnikom naszego zespołu.

Zagraliśmy w eksperymentalnym ustawieniu, bez bramkarza Kamila Czapli i Dominika Drzewieckiego, który leczy kontuzję. Do tego pierwszy kontakt z piłką po przerwie miał Adrian Mikołajczak i Adrian Pietrowski. Szansę gry dostali juniorzy : Dąbrowski, Pawlak i Rak.

Goście zaprezentowali się bardzo dobrze i widać, ze awans do IV ligi wywalczyli nieprzypadkowo. Dodam tylko, że u siebie, w poprzednim sezonie nie przegrali żadnego spotkania. Powodzenia w nowym sezonie w roli beniaminka.

ISKRA SZYDŁOWO: DĄBROWSKI, KŁĄCZYŃSKI, ŚWIERGIEL, ZIELIŃSKI,  BAGNIEWSKI, SKWAREK, DOBOSZ, GÓRNY, MICHOREK, 2 x TEST oraz MIKOŁAJCZAK, PIETROWSKI, PAWLAK, RAK, ZAWODNIK TESTOWANY.

Nie zagrali najmłodsi – Brodawka i Roicki.

KOLEJNY SPARING JUŻ W ŚRODĘ / 20 LIPCA / O 18.00 Z LUBUSZANINEM TRZCIANKA W TRZCIANCE.

                                                                                                                   Jerzy Siwiec

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.