Gminny Klub Sportowy Szydłowo.

Gminny Klub Sportowy Szydłowo, projekt z przed roku Wójta Gminy Szydłowo Tobiasza Wiesiołka rozwija się znakomicie. Po roku działalności przedstawiamy sprawozdanie z działalności tego projektu.

Raport z działalności Gminnego Klubu Sportowego Szydłowo.

Z końcem lipca mija pierwsza rocznica działalności naszego klubu który w odpowiedzi na inicjatywę Wójta Tobiasza Wiesiołka postanowiliśmy powołać do życia.

Podjęliśmy się tego zadania nie wiedząc co uda nam się zrobić, osiągnąć  i przede wszystkim z jakim zainteresowaniem ze strony dzieci i rodziców spotka się ta inicjatywa.

Po roku chcieliśmy przedstawić liczbowe rezultaty naszej działalności które udało nam się osiągnąć w tych trudnych dla sportu młodzieżowego czasach gdzie często aktywność fizyczna przegrywa konkurencję ze światem „wirtualnym”. Dla tego też w naszym mniemaniu inicjatywy takie spełniają bardzo ważną rolę w wychowaniu i rozwoju fizycznym, społecznym naszych podopiecznych.

Zaczynają przedstawianie rezultatów zaznaczyć chcieliśmy iż rekrutacja którą rozpoczęliśmy w  wakacje 2021 cały czas ma miejsce a liczba zawodników trenujących w klubie ciągle się zmienia, na koniec sezonu piłkarskiego 2021/2022 mamy około 90 zawodników trenujących w czterech grupach.

Do rozgrywek sezonu 2021/2022 Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej zgłosiliśmy cztery drużyny tj.

-Żaki ( dzieci rocznik 2013 i młodsi)

-Orlik (dzieci rocznik 2011-2012)

-Młodziki ( dzieci rocznik 2009-2010)

– Junior Młodszy (dzieci rocznik 2005-2007)

Zorganizowaliśmy łącznie 336 jednostek treningowych co daje nam 504 godziny zajęć treningowych z piłki nożnej pod okiem trenerów z uprawnieniami UEFA C i UEFA B.

Drużyny nasze rozegrały w sezonie 2021/2022 łącznie 82 mecze lub turnieje ligowe organizowane przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

Rozgrywaliśmy dodatkowo także mecze sparingowe oraz turnieje towarzyskie, klub nasz przyłączył się do organizowanych w naszej gminie wydarzeń organizując charytatywne turnieje piłkarskie takie jak:

Gramy z WOŚP z Dobrzycą

Pomoc dla Ukrainy z Gminą Szydłowo.

Drużyny nasze uczestnicząc w rozgrywkach ligowych przejechały łącznie 2974 km odwiedzając około 20 miejscowości naszego powiatu jak i powiatów ościennych od Wągrowca, Czarnkowa po Damasławek, Okonek i Jastrowie i tp. wszędzie z dumą reprezentując Gminę Szydłowo.

Jako klubowi udało nam się wyposażyć naszych zawodników w 80 kompletów stroi piłkarskich oraz 60 kompletów dresów na które około 12 tys. zł. pozyskaliśmy od sponsorów zewnętrznych.

Zajęcia treningowe które prowadzimy odbywają się w oparciu o infrastrukturę gminną na boiskach w Szydłowie, Starej Łubiance, orliku w Kotuniu oraz halach sportowych w Szydłowie i Starej Łubiance.

Plan na sezon 2022/2023 to zgłoszenie dodatkowej drużyny trampkarza która pozwoliłaby na to aby zawodnicy z naszego klubu mogli płynnie przejść od Żaka do Juniora a później do drużyn Seniorskich naszej gminy włącznie z 4 ligową GKS Iskra Szydłowo co w pewnym wymiarze już się dzieje gdyż 4 naszych zawodników Grupy Junior Młodszy zostało włączonych do przygotowań przedsezonowych GKS Iskra Szydłowo.

Chcieliśmy w imieniu naszych zawodników i ich rodziców podziękować Wójtowi Tobiaszowi Wiesiołkowi jak i Radzie Gminy Szydłowo za finansowe wsparcie naszych działań które skierowane są do dzieci i młodzieży zamieszkujących głównie Gminę Szydłowo.

                                            Rafał Szczanowicz, Tadeusz Cecki, Artur Krzywicki.

 

 

 

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.