Z Dziembowa przyjechały 3 punkty !.

To będzie trudny mecz – mówili kibice i piłkarze przed spotkaniem z Notecią Dziembowo. Faktycznie, łatwo nie było ale Iskra Wygrała 1 : 0 i 3 punkty pojechały do Szydłowa. Bramkę dla naszego zespołu zdobył głową Adrian Mikołajczak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Romana Michorka.

Noteć Dziembowo, 7. miejsce, 26 punktów / 8 – 2 – 7 /już to obrazuje, że Noteć to trudny przeciwnik, szczególnie u siebie.

GKS Iskra Szydło zmotywowana wysoką wygraną tydzień temu z Unia Wapno. Do składu wrócił Adrian Mikołajczak po pauzie za żółte kartki i Bartosz Gałecki po kontuzji. Dalej bez Dominika Drzewieckiego / kontuzja / ale z młodzieżą, która tak dobrze wypadła tydzień temu.

Nierówne boisko nie ułatwiało gry. Przed meczem Noteci z Iskrą odbyło się spotkanie Polonii Chodzież z Lipnem Stęszew. Piłka skakała, co powodowało dużo kiksów i nie było w zasadzie możliwości grania piłką.

Na początku dwa rzuty rożne dla Gospodarzy. Później jeszcze dwie groźne akcje. W 9. minucie z rzutu wolnego / 20 m. / ostry strzał dobrze broni Artur Dąbrowski. W 22. min. nasi obrońcy blokują 2 groźne strzały w polu karnym.

Iskra strzela bramkę w 25. min. Adrian Mikołajczak, “Stary wyga” uderza pewnie głową wg zasady skąd przyszła tam uderz i daje nam prowadzenie. Asysta Roman Michorek.

Wcześniej, w 12 min. Łukasz Skwarek w dogodnej sytuacji w polu karnym strzela nad poprzeczką. W 31 min. Roman Michorek z rzutu wolnego – broni bramkarz i w 32. min Jakub Rak strzela głową także min. niecelnie.

Po przerwie Gospodarze marnują dogodna sytuacje w 48. min. Ich zawodnik, wchodząc w pole karne, z ostrego kąta strzela nad poprzeczką. i w 67. min. z rzutu wolnego strzelają min. obok.

Iskra strzela bramkę w 51. min ale Michał Gabrysiak jest na spalonym. 52. min. Adrian Mikołajczak głową min. niecelnie, Łukasz Kłączyński głową w 61. min. obok i w tej samej minucie akcja Michał Gabrysiak – Jakub Rak. Kuba zablokowany na rzut rożny.

Wynik niski ale ważne 3 punkty. Gospodarze u siebie zawsze groźni. Dopingowani przez sporą grupę miejscowych kibiców grają jakby mieli jednego zawodnika więcej.

Iskra zaczyna grać co raz lepiej i to jest dobry prognostyk na przyszłość. Trener Cezary Krukowski powinien być zadowolony.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: DĄBROWSKI, KŁĄCZYŃSKI, MIKOŁAJCZAK, MARTENKA, KAMIŃSKI, MICHOREK, BRODAWKA, SKWAREK, RAK, GABRYSIAK, JAGODZINSKI oraz NOWAK, GAŁECKI, KUREK nie zagrał ZIELONKA / 2. bramkarz /.